İzmir Asil Gençlik, Bilek Güreşi Lise Yarışmalarıyla Tanıtımlarına Devam Ediyor

İzmir Asil Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, bilek güreşi lise yarışmalarıyla tanıtımlarına devam ediyor.

Aralık ayı içerisinde üç farklı okula giderek tanıtım ve yarışma yapan Asil Gençlik, yakın zamanda dört okulda daha tanıtım gerçekleştirmeyi planlıyor.

Bilek güreşi antrenörü ve il hakemi Cem Şener’in gözetiminde ve bilek güreşi sporcularının destekleri ile yapılan faaliyetlerin ilki Bornova Seyit Şanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Yaklaşık 70 öğrencinin katıldığı yarışma çok çekişmeli maçlara sahne oldu. Tanıtım yapılan ikinci okul Güzelbahçe Kent Koleji oldu. Kent Koleji’nde okuyan 40 lise öğrencisinden yarısının katıldığı yarışmaya coşkulu tezahüratlar ve öğretmenlerin gösteri maçları eşlik etti. Aralık ayında tanıtım yapılan üçüncü okul Çağdaş Eğitim Koleji oldu. Yaklaşık 40 öğrencinin katıldığı turnuva çekişmeli mücadelelerle dostluk içinde tamamlandı.

Bilek güreşi sporuna ilgisi olan öğrenciler kulüpte yapılan antrenmanlara davet edilerek spora başlamaları da sağlandı.

Kulüpten yapılan açıklamada; “Asil Gençlik tarafından lise ve dengi okullarda tanıtım ve yarışmalar yapılmaya devam edilecektir. Yakın zamanda, Aliağa Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, İzmir İmam Hatip Lisesi, Gaziemir Kent Koleji ve Buca İmam Hatip Lisesi’nde bilek güreşi yarışmaları yapılması planlanıyor.” denildi.

Leave a Reply