Kahramanmaraş Lider Gençlik, Bilek Güreşi Yarışması Düzenleniyor

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, “Liseli Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” düzenliyor.

13 Aralık 2014 Cumartesi günü 09:00 – 17:00 saatleri arasında Spor Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek yarışmalara 1996 – 2000 yılları arası doğumlular katılabilecek.

Sağ kol ve sol kol olmak üzere, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 80+ kg. sikletlerde dereceye girenlerin ayrıca ödüllendirileceği yarışmanın, Kahramanmaraş genelinde gençlere sporu teşvik etmek, bir spor dalı olarak fazla bilinmeyen ata sporumuz BİLEK GÜREŞİNİ gençlere tanıtmak, sevdirmek ve yetenekli sporcuları tespit etmek amacıyla düzenlendiği bildirildi.

Kulüp başkanı Ahmet Özkul yaptığı açıklamada; ” Gençleri spora teşvik ederek, gençler arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirerek onları şiddetten ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, bir spor dalı olarak fazla bilinmeyen ata sporumuz BİLEK GÜREŞİNİ gençlere tanıtmak, sevdirmek, lisanslı sporcu sayısını artırmak, yetenekli sporcuları tespit ederek spor dünyasına kazandırmak amacıyla ilkini geçen yıl yaptığımız yarışmanın bu yıl ikincisini yaparak, geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yarışma sorumlusu ve bilek güreşi antrenörü Hacı Mehmet Nazlı yaptığı açıklamada, büyük ilgi ve heyecanla gerçekleşecek yarışmalar sonunda, sağ kol ve sol kolda dereceye girenlere madalya ve çeşitli hediyeler vereceklerini, ayrıca bu yarışmada birinci olan sporcuları, 26 -27 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü ile Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunun birlikte düzenleyeceği, “Kulüpler Arası Genç Erkekler Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasına” götüreceklerini iletti.

Nazlı, sporcuların başvurularını 12 Aralık Cuma günü saat 17:00 ye kadar Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün www.lidergenclik.org sitesinden online olarak yapabileceklerini belirtti.

Leave a Reply