Sivas Gençlik, “Sivas Bilek Güreşi İl Yarışması” Düzenledi

Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından tertip edilen “Genç Erkekler ve Büyük Erkekler Sivas Bilek Güreşi Yarışması” tamamlandı.

23 Kasım 2014 pazar günü Sivas Atatürk Spor Salonunda düzenlenen yarışmaya 80 sporcu katıldı.

18 yaş altı gençler ve 18 yaş üstü büyükler kategorilerinde sağ ve sol kolda yapılan müsabakalar sonucunda dereceye girenlere madalya, başarı belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Müsabakalarda genç erkekler kategorisinde; 55 kg. sağ kolda Said Bıyıkoğlu, 55 kg. sol kolda Said Bıyıkoğlu, 65 kg. sağ kolda Akın Burak Kılıç, 65 kg. sol kolda Akın Burak Kılıç, 75 kg. sağ kolda Onur Bulut, 75 kg. sol kolda Onur Bulut, 85 kg. sağ kolda Çağrı Darendeli, 85+ kg. sağ kolda Turan Verep, 85+ kg. sol kolda Ahmet Verep birinci oldu.

Büyük erkekler kategorisinde ise; 65 kg. sağ kolda İsmail Kestane, 65 kg. sol kolda Oğuzhan Kalender, 75 kg. sağ kolda İbrahim Uğur Çadırcı, 75 kg. sol kolda Ekrem Solak, 85 kg. sağ kolda Ali Emre Fırıncıoğlu, 85 kg. sağ kolda İbrahim Çam, 95 kg. sağ kolda Aydın Arslandoğan, 95 kg. sağ kolda Aydın Arslandoğan, 95+ kg. sağ kolda Bekir Öğer, 95+ kg. sol kolda Bekir Öğer birinci oldu.

Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından yapılan açıklamada; “ Bilek güreşi sporu sayesinde tanıştığımız yeni gençler ile kulüp görevlilerinin ortak bir çalışma yapması, sporcuların da kendilerini kulübün bir ferdi olarak görmesi, bu bilinçle hareket etmeleri mutluluk vericiydi.

Yarışma sonrasında Sivas’ta bulunan tüm liseler, uygun tarihler belirlenerek her birinde ayrı ayrı bilek güreşi sporu tanıtımı ve birkaç saatlik antrenman çalışmaları yapılması kararlıştırılmıştır.” denildi.

Leave a Reply