Konya Ereğli İrfan Gençlik, Bilek Güreşi Yarışması Düzenledi‏‏

Konya Ereğli İrfan Gençlik Spor Kulübü, Liseler Arası Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması düzenledi.

06 Aralık 2015 Pazar günü Ereğli Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen yarışmaya yoğun bir katılımla sağ ve sol kolda 50’nin üzerinde yarışmacı katıldı.

Gençlik Spor Müdürü Cumali Özince’nin de izleyip yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdiği yarışma, öğrenciler ve veliler tarafından ilgi ile karşılandı. Hakemler; Hüseyin Yamaç ve Bülent Bülbül nezaretinde sağ ve sol kolda toplam 8 siklette yarışma gerçekleştirildi. 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80 ve 80+ kg kategorilerinde düzenlenen müsabakalarda, sıkletlerinde ilk üçe giren yarışmacılara madalya takdim edildi. Ayrıca birincilere eşofman takımı hediye edildi.

Yarışma ile ilgili olarak Ereğli İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Bülent Bülbül; “Bilek güreşi bizim ata sporumuzdur. Bu sporun yaygınlaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Kulübümüzde lisanslı bir bilek güreşi antrenörümüz de bulunmakta. Birinci olan yarışmacılarımızı, 19-20 Aralık’ta Ankara’da üçüncüsü yapılacak olan “Türkiye Kulüplerarası Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması’na” götüreceğiz ve orada Ereğli’mizi temsil edecekler. Amacımız oradan da Türkiye dereceleri alabilmek.” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply