Samsun Yıldız Gençlik Sporcuları, Türkiye Bilek Güreşi Yarışmasına Gidiyor‏

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcuları, Türkiye Bilek Güreşi Yarışması’na gidiyor.‏

Samsun’da; gençlik, spor ve izcilik faaliyetleri yapan, gençleri YILDIZ bir geleceğe hazırlamak için çalışmalar sürdüren Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün bilek güreşi sporcuları 2-6 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Bilek Güreşi Yarışması, Avrupa Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerine katılacak.

Yıldız Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübünün hazırladığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2015 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Atalarımın Yaptığı Sporu Ben de Yaparım” projesinin içeriğinde bulunan bilek güreşi sporcuları Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası, Milli Takım Seçmelerine katılacak.

“Atalarımın Yaptığı Sporu Ben de Yaparım” projesinin koordinatörü Yusuf Duysak proje hakkında; Ocak ayında bu yana antremanların haftalık olarak devam ettiğini ve bu antremanlara düzenli katılan lisanslı sporcuları Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına kulüp antrenörü eşliğinde hazırlandıklarının bilgisini verdi.

Kulübün bilek güreşi antrenörü Numan Güvelioğlu yaptığı açıklamada; “Gençlik her yönden gelişme ve olgunlaşmanın yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem; hayallerin, tutkuların ve ideallerin yaşandığı, yakın arkadaşlıkların ve dostlukların kurulduğu, kendini ispatlama çabalarının yoğun olduğu, zaman zaman da uyumsuzlukların ve çatışmaların yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem olumlu ve olumsuz pek çok duygunun yoğun bir şekilde yaşandığı, gençlerin her türlü etkiye ve olumsuz yönlendirmeye açık olduğu bir dönemdir.’’ dedi.

Ayrıca Güvelioğlu; ” Yine gençler bu dönemde bedenen ve ruhen çok zinde ve aktiftirler. Gençlerin bu yönünün olumlu ve doğru yönde kullanılması gerekir. Gençlerin spora yönlendirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Bu konuda başta aileler olmak üzere, eğitimcilere ve sivil toplum kuruluşlarına kısacası bütün bir topluma büyük görevler ve sorumlulukların düştüğünü” belirtti.

Leave a Reply